İNDİR

Broşür 01.pdf

Broşürü indirmek için simgeye tıklayın

Firmamız müşterilerin tüm gereksinimlerini sağlayacak şekilde özgün arge faaliyetlerini yapmaktadır. Arge faaliyetlerimiz simülasyon aşamasından başlayarak, numune üretimi ve ön seri üretim şeklinde devam etmektedir. Bünyemizde EMC ve EMI kriterlerine uygun olarak PCB tasarımı ve gömülü yazılım geliştirilmesi yapılmaktadır. Tasarım ve yazılım geliştirme faaliyetleri müşterilerimizin ihtiyaçlarına birebir uygun olacak şekilde yapılmaktadır. Tasarım esnasında elektronik komponentlerin maliyet ve performans olarak en uygun şekilde seçilmesine dikkat edilmektedir. Müşteri talebinin olması durumunda, akredite kurumlardan belgelendirme faaliyetleri de yapılmaktadır.

Müşterilerimizin mevcut projelerinin hatalarının giderilmesi, iyileştirmelerin yapılması, yazılımsal ve donanımsal olarak revizyon çalışmalarının yapılması faaliyetleri de gerçekleştirilmektedir.

Projelerde kullanılmak üzere çeşitli arayüz tasarımları, masaüstü ve mobil uygulamalar geliştirilmektedir.

Firmamız bünyesinde tersine mühendislik faaliyetleri de yürütülmektedir. Müşteri isteği doğrultusunda, hukuki ve etik kurallar gözetilerek tersine mühendislik faaliyetleri neticesinde PCB çizimleri ve yazılım dosyaları elde edilmektedir.

Bünyemizde gerçekleştirdiğimiz arge faaliyetleri neticesinde seri üretim aşamasına geçen projelerin test ve programlama jigleri tasarlanarak imal edilmektedir. Ayrıca müşterilerimizin hali hazırda projeleri için de programlama ve test jigleri tasarlanarak imal edilmektedir. Jigler projede test edilmesi istenen özelliklere göre tasarlanmaktadır. Normalde manuel olarak yapılan kod yüklemeleri ve testler, tasarlanan jigler ile yapılarak, otomatik kod yükleme ve test kabiliyetlerine erişilmiş olunmaktadır.

Kritik THT komponentlerin ve dar alanlarda yüksek hassasiyet gerektiren lehimleme işlemlerinin en yüksek standartlarda yapılmasını sağlayan Pillarhouse marka selektif lehimleme makinamızla üretim yeteneklerimizi daha da arttırmış bulunuyoruz.

15 Ton baskı kapasitesindeki, hassas baskı hızı ve basınç ayarları yapılabilen Press – Fit makinemiz ile özellikle savunma sanayi ve otomotiv sektöründe kullanılan kritik ve son derece pahalı olan konnektörlerin sıfır hata ve fire oranlarıyla çakılması işlemi seri üretime uygun şekilde yapılmaktadır.

Yüksek kapasiteli, hassas programlanabilen ve hızlı kullanımı olan iki adet PBT CompaClean yıkama makinemizle standartlara uygun kart yıkama yapabiliyoruz.

Çalışma ortamlarında nem, toz, titreşim gibi zorlu çalışma şartlarına maruz kalabilecek veya gizlilik istenen kartlar için koruyucu (konformal) kaplama uygulamalarını hassas ve yüksek kapasiteli makinemizle veya fırça, sprey ve daldırma yöntemleriyle yapabiliyoruz. Kartınızın yapısını ve çalışma ortamındaki şartları öğrendikten sonra sizin için en doğru uygulama yöntemi ve uygun kaplama malzemesini seçerek uygulamayı yapıyoruz. Konformal kaplama öncesi tüm kartlarınızı yıkıyor ve sonrasında kaplama yapıyoruz. Böylece kartınızın kaplamasından en iyi şekilde faydalanmanızı ve doğru şekilde uygulama yapılabilmesini sağlıyoruz.

Mekanik montaj ve kutulama hatlarımızda her türlü cihaz ve kablaj montajı, kutulama ve paketleme işlemleri yapılmaktadır. Farklı montaj hatlarımızda düşük veya yüksek miktarlarda kutulama, kablolama, TV Montajı, paketleme, kozmetik ambalajlama işlemleri büyük bir hassasiyetle ve hızla yapılabilmekte ve müşterilerimizin istediği şekilde sevke hazır hale getirilmektedir.

Test bölümümüzde ICT ve Flying Probe gibi genel test cihazları ile gerekse de ürüne özgü oluşturulabilen otomatik veya manuel test istasyonları ve düşük maliyetli test fikstürü tasarımlarımız ile %100 ürün ve fonksiyon testleri yapılabilmekteyiz. İşlemci içeren kartlarınız için yazılım yükleme ve test işlemlerini aynı test fikstürlerinde birleştirerek, test ve yazılım yükleme maliyetlerinin düşürülmesi, test kapasitesinin arttırılması ve ürünlerinizdeki riskleri sıfıra indirmeniz sağlanmaktadır. İsteyen müşterilerimize ürünleri ayrıntılı test raporları ve analizleriyle birlikte sunulmaktadır. Bunun yanında savunma sanayi ihtiyaçlarına yönelik ATE tedariği ve üretimi de yapılabilmekte ve tüm sektörlere yüksek hız ve düşük maliyetli test hizmetleriyle hizmet verilmektedir.

Firmamızda bulunan iki adet Çevresel Test (ESS) cihazımızla kritik ürünler üreten birçok sektörden müşterimize çevresel test hizmetleri veriyoruz. Klimatik çevresel test hizmetlerimizde Yüksek Sıcaklık ve Düşük Sıcaklık şartlarını ve istenirse nem şartlarını değerlendirme imkanınız olmaktadır. Bu testlerdeki amaç :

» Performans hangi düzeyde ve ne kadar uzun süre korunabilir? Diğer bir deyişle ürünün arızalanma oranı nedir?
» Gerçek çevre koşulları performans üzerinde nasıl bir değişikliğe sebep olur?
» Ürünün performansı kalıcı şekilde bozulmadan dayanabileceği koşullar nelerdir?

Ürünler pazara sunulduktan sonra ortaya çıkan kalite kusurlarının yol açtığı maddi zarar sadece maliyet ile sınırlı kalmaz, tazminat ödenmesine de yol açabilir. En büyük kayıp ise firma itibarında meydana gelir. Dolayısıyla çevresel testler, ürünlerin sahadaki değerlerini belirleyen önemli bir faktördür.

Bu nedenle Savunma Sanayi ve Otomotiv gibi kritik ürünler üreten sektörler başta olmak üzere çevre şartlarına maruz kalabilecek ürünler için yüksek hacimli test cihazlarımızla -70 / + 180°C ve 15°C/min. değer aralığında uygulama yapılabilmektedir. İstenilen senaryoya göre programlama imkanı ve test ile ilgili tüm kayıtların alınabilmesini sağlayan data logger alt yapısıyla ayrıntılı raporlama yapılabilmektedir. Tüm testler Mil-STD ve IEST standartlarına uygun şekilde yapılmaktadır.

Ecoradco Elektronik Gebze - Çerkezköy arasındaki alanda tüm müşterilerinden malzeme teslim alma ve kart teslim etmek üzere sürekli olarak 4 adet sevkiyat ve bir adet hizmet aracıyla hareket halindedir. Tüm araçlarımız ve depolarımız sigortalı olup malzemeleriniz ve ürünleriniz Ecoradco elektronik araçlarına ve depolarına teslim edildiği andan itibaren sigortalanmış ve Ecoradco Elektronik'in 25 yıllık "Müşteri Mülkiyeti" anlayışı ile koruma altına alınmış olur. İstanbul dışındaki müşterilerimize ise çok farklı teslim ve sevkiyat çözümleri sunabilmekteyiz.

Savunma sanayi firmalarımıza ve Ankara’da yerleşik diğer müşterilerimize yapılacak teslimatlar ve teslim alınacak malzemeler için, her hafta düzenli olarak kendi aracımızla Ankara’ya gidiyoruz.

Diğer şehirlerdeki ve yurtdışındaki müşterilerimiz için ise daha önce belirlenmiş şekillerde sevkiyat ve lojistik hizmetleri sağlanabilmektedir. Müşterilerimizin kendi müşterilerine yapacakları doğrudan sevkiyatlar, ihracat işlemleri, konteynır ve kamyon yüklemeleri gibi tüm sevkiyat hizmetleri tarafımızdan sağlanmaktadır.  Evden/uzaktan çalışma yapan müşterilerimiz veya yeterli depo/sevkiyat alanı bulunmayan ofis çalışması yapan pazarlama ve Ar-Ge odaklı müşterilerimiz için kendileri adına her türlü depo ve sevkiyat işlemlerini de üretim hizmetlerimizin ayrılmaz bir parçası olarak sunuyoruz.

YUKARI